Predplatné
lokálnej
zeleniny

Predplatné lokálnej zeleniny

Pravdepodobne máte svojho zubára.
Odteraz môžete mať aj svojho pestovateľa.

Čo
je predplatné
LOKÁLNEJ zeleniny?

 • Je to ideálny model spolupráce ako rozvíjať pestovateľské aktivity. Tento model známy ako CSA (community supported agriculture) pomohol naštartovať a zabehnúť tisíce microfariem po celom svete.
 • Predplatné je dohoda medzi pestovateľom a sezónnym odberateľom, VEGGET microfarm počas dohodnutého obdobia zostaví odberateľovi každý týždeň pestrý mix čerstvej úrody, počas 30 týždňovej sezóny až 80-100 druhov zeleniny a byliniek.
 • Predplatením získate každý týždeň SEZÓNNY BOX v hodnote 25 eur aj s Návodom na spracovanie.

 

 • Predplatné je celosezónny vzťah s cieľom nielen vyživovať, ale aj obohacovať. Pravidelnou komunikáciou oboznámime odberateľov prečo a čo obsahuje sezónny box a ako úrodu originálne ale aj tradične spracovať v priebehu celého týždňa.
 • Návod bude obsahovať zaujímavosti o plodinách, recepty, ale aj rady a triky ako úrodu skladovať a ako si vyrobiť domáce potraviny.
 • Celoročné Predplatné Zeleniny je viac ako Produkt. Je to Služba. Služba, ktorá vyživuje, ale aj obohacuje.  

Prečo
vzniklo Predplatné
LOKÁLNEJ Zeleniny?

 • Sezónny odberateľ vďaka tomu môže hravou formou naskočiť na 30 týždňový kolobeh pravidelného spracovávania čerstvej úrody, nastaví si nové stravovacie návyky a môže si zabezpečiť na zimné obdobie plnú komoru domácich potravín.
 • Pestovateľ si dokáže vopred naplánovať produkciu a zber na celý rok, počas sezóny nestráca čas plánovaním predaja a môže sa intenzívne venovať sezónnym odberateľom a aktivitám na farme.
 • Pestovateľ tak ideálne investuje svoj čas a prostriedky do výchovy nových spolupracovníkov, zväčšuje infraštruktúru farmy, organizuje podujatia a workshopy pre sezónnych odberateľov, školákov či širokú verejnosť a môže sa dokonca venovať aj osvetovej činnosti (ktorá je v našich končinách veľmi potrebná). 
 • Je to jednoduchá matematika: čím viac odberateľov, tým viac úrody.
 • Dokážeme obhospodárovať 1,3 hektára, máme možnosť vyprodukovať desiatky ton zeleniny a byliniek. Očakávame, že táto plocha časom uživí aj 8 ľudí. Pestujeme remeselne a tak viac úrody znamená viac pracovnej sily. Postupným zvyšovaním počtu odberateľov dokážeme zaúčať stále viac pracovnej sily.
 • Túto sezónu plánujeme vyživovať čo najviac pôdy, založiť kompostovisko, washing station, objednať semená viac špeciálnych druhov rôznej zeleniny, ktoré dostanú exkluzívne iba sezónni odberatelia. Aj s návodom ako si najlepšie zeleninu pripraviť či skladovať.
 • Pre tútu sezónu plánujeme pripravovať 150 sezónnych boxov týždenne 
 • Regeneratívnym oživovacím farmárčením a formovaním tímu spolupracovníkov dokážeme každým rokom vypestovať viac a viac zeleniny.
 • Viac ľudí, viac chutí, viac zážitkov...

Ako
to funguje?

1

OBJEDNÁVKA 

 

Môžete si zakúpiť 10, 20, alebo 30 týždňový odber lokálnej zeleniny.

Odber sezónnych boxov začína 1. mája a končí v druhej polovici novembra.

Sezónu sme si svojsky rozdelili na obdobia JAR, LETO, JESEŇ.

 

2

ODBER SEZÓNNEHO BOXU

 

Môžete si objednať aj službu donášky do domu na 10, 20, 30 rozvozov.

V prípade rozvozu si s Vami dohodneme pravidelný termín utorok až sobotu.

Alebo si môžete sezónny box vyzdvihovať priamo na našej farme, kde Vás aj občerstvíme a môžete si počas prechádzky po našej microfarme natrhať čerstvé bylinky, alebo kvety.

3

ČLENSTVO V KLUBE

 

Kúpou predplatného automaticky získavate členstvo v našom klube sezónnych odberateľov. 

Členstvo Vám otvorí dvere do komunity nadšencov pre chutný a zdravý životný štýl. V časoch odberov sezónnych boxov urobíme sem-tam workshop ako spracovávať úrodu.  

 

4

NÁKUP NA KREDIT

 

Kúpou predplatného automaticky získavate v eshope kredit vo výške predplatného. 

Ak Vám nebude vyhovovať systém týždenných sezónnych boxov, môžete prejsť na kreditový systém priameho objednávania Vami vybranej zeleniny a objednávať si čo chcete a koľko chcete. 

Kredit si môžete dobiť v priebehu predplateného obdobia. Vopred Vás upozorníme ak prichádza nedostatok pre odber sezónneho boxu.

 


Greens

(listová zelenina)
 


Roots

(koreňová zelenina)
 

Fruits

(plodová zelenina)

Herbs

(bylinky)

JAR
10 týždňov

1.5. - 7.7

Špenát, Hlávkové šaláty 4 druhy, Rukola, Pakchoi, Tatsoi, Ázijský mix, Mangold 4 farby, Listový kel 4 druhy, Jarná cibuľka, Mikrozelenina, Baby kel, Baby brokolica, Cesnakové výhonky, Zelený jačmeň

Redkvičky 4 druhy, Kvaka 2 druhy, Cvikla 4 farby, Mladá mrkva, Kaleráb 2 farby

Hrášok, Bôb, Uhorky, Cherry paradajky, Jahody, Čerešne

Petržlenová vňať, Pažítka, Zelerová vňať, Mäta, Medovka, Majorán, Koriander, Kôpor

LETO
10 týždňov

10.7. - 15.9. 

Romanesco, Karfiol 2 druhy, Listový šalát, Rukola, Mangold 4 farby, Listový kel 4 druhy, Jarná cibuľka, Stopkový zeler, Pór, Kapusta, Ružičkový kel, Baby brokolica, Fenikel

Kvaka 2 druhy, Cvikla 4 farby, Mrkva 4 druhy, Kaleráb 2 farby

Cuketa 3 farby, Patizón 2 farby, Uhorka 2 farby, Paradajky rôzne druhy, Cucamelon, Fazuľky 3 farby, Paprika rôzne druhy, Melóny, Kukurica

Šalvia, Tymián, Estragón, Oregano, Rozmarín, Bazalka, Kôpor, Citrónová tráva, Petržlenová vňať, Pažítka, Zelerová vňať, Mäta, Medovka, Majorán, Koriander, Kôpor

JESEŇ
10 týždňov

18.9. - 24.11. 

Čakanka, Kapusta, Čínska kapusta, Karfiol 2 druhy, Špenát, Hlávkové šaláty 4 druhy, Rukola, Pakchoi, Tatsoi, Ázijský mix, Mangold 4 farby, Listový kel 4 druhy, Jarná cibuľka, Ružičkový kel, Baby brokolica

Batáty, Paštrnák, Petržlen, Zeler, Redkvičky, Kvaka 2 druhy, Cvikla 4 farby, Mrkva 4 farby, Rutabaga, Topinambur

Baklažán, Tekvice rôzne druhy, Hrášok, Chilli

Šalvia, Tymián, Estragón, Oregano, Rozmarín, Bazalka, Kôpor, Citrónová tráva, Petržlenová vňať, Pažítka, Zelerová vňať, Mäta, Medovka, Majorán, Koriander, Kôpor + sušené

 

 

Tabuľka ponuky zeleniny v jednotlivých sezónach je len orientačná. Organické pestovanie v prírode je nevyspytateľné, niečo rastie rýchlejšie, niečo pomalšie. Napr. už aj v jarných boxoch sa objavia aj paradajky, či uhorky, ale nevieme sľúbiť kedy presne. Preto ponúkame v prvom rade pestrosť desiatok druhov zeleniny a byliniek. V ponuke pribudne ešte ďalších 10-20 druhov netradičnej zeleniny a byliniek, ktoré budú v limitovanom množstve a budeme ich skúšať pestovať po prvý krát. 

JAR je bohatá na desiatky druhov listovej a koreňovej zeleniny. Nedostatok plodovej zeleniny sme v tejto sezóne doplnili jahodami a cherry paradajkami, ktoré pestujeme v zemi vo fóliovníku. Doplníme aj obľúbený hrášok a čerešne zo stromu, ktorý nám rastie vedľa tzv. tekvicového poľa. Prezradíme aj overené spôsoby ako výrobky spracovať do chutných pokrmov.

LETO je bohaté na plodovú zeleninu, kde bude priestor aj na vytvorenie zásob do komory a JESEŇ je známa najväčšou pestrosťou.

Objavujte pestrosť chutí

Predplatné je podobné zasiatiu semienka. Veľa semienok.

VŽDY ČERSTVÝ

VEGGET NEWSLETTER

Prihláste sa na odber, aby ste boli o všetkom informovaní.
U nás sa stále niečo deje. Stále máme niečo nové. Na farme všetko rastie a dozrieva. 

VEGGET

Pestujeme organicky a remeselne chutnú zeleninu, bylinky a kvety priamo v Bratislave - Vajnory

Farma

Hospodárska 9
Bratislava - Vajnory

Kontakt

+421 907 659 399
vegget.microfarm@gmail.com

Užitočné odkazy

Fakturácia

Vegget microfarm s. r. o.
Štúrova 1393/17
040 01 Košice

 

IČO: 53752210
DIČ: 2121481208
IČ DPH: SK2121481208

IBAN: SK06 0900 0000 0051 7918 7049

© Copyright . Všetky práva vyhradené.
Vytvorené systémom Audience Toolkit.